Hírek : Nyert a Mu

Nyert a Mu

Giricz Martin  2007.12.17. 13:03

Liverpool 0-1 Manchester United----->katt

Steven Gerrard a hosszabbításban a háló tetejére tekert egy közeli szabadrúgást - a hazai remények végleg elszállttak. Ekkor vált bizonyosá, hogy Carlos Tevez 43. percben szerzett gólja három pontot ér a Manchester Unitednek.

Nehezen indult be, ám mégis remek összecsapást játszott egymással a két csapat.

Az első negyedórában inkább a játék küzdő jellege, mintsem a látványos sokpasszos játék domborodott ki. A Liverpool valamivel többet birtokolta a labdát, ám helyzetekig a hazai csapat sem jutott el.

A félidő derekához érve aztán már egyértelmű volt Rafa Benitez alakulatának fölénye. A főleg pontrúgásokból veszélyeztető Pool a 27. percben közel került a vezetés megszerzéséhez. Edwin Van der Sar ütötte rossz helyre a labdát, Harry Kewell pedig egy átvétel után közelről lőtt. A holland kapuson már túlhaladt a labda, ám a gólvonalon helyezkedő Anderson az utolsó pillanatban mentett.

Alig négy perccel később ismét a vendégek portása (ezúttal Rio Ferdinanddal egyetemben) ügyetlenkedett. A labda a kapu felé gurult, ezúttal azonban Patrice Evra volt résen.

Elöl az MU ritkán tette próbára a hazai védelmet. Cristiano Ronaldo és Wayne Rooney szinte észrevétlen volt az első félidőben. A 43. percben egy okosan elvégzett szöglet mégis manchesteri vezetést eredményezett.

A 43. percben Ryan Gigg készítette le lövésre a labdát Rooney-nak, aki amolyan jégkorongos megoldást alkalmazva a kapu elé lőtt. Az ötösön belül helyezkedő Carlos Tevez beletette az "ütőjét" a játékszer útjába, ami így a léc alá vágódott. (0-1)

A második játékrésznek nagy elánnal vágott neki a forduló előtt ötödik helyen tanyázó csapat. Előbb Yossi Benayoun fejelt ígéretes helyzetből jócskán a kapu fölé, majd Gerrard nem tudta a fizika törvényeit meghazudtoló mozdulattal Van der Sar ketrecének irányába továbbítania a labdát.

A folytatásban kiveszett az átütőerő a "vörösök" játékából, a Manchester bár elöl nem tudta megtartani a labdát, saját térfelére visszazárva mindig gátat szabott a hazai próbálkozásoknak.

A meccs hajrájában az összes tartalékát mozgósította a Pool. A támadást mindenáron erőltető Benitez-alakulat azonban hátul teljesen kinyílt.

A 76. percben a csereként beállt Ryan Babel lövése csak centiméterekkel kerülte el a vendégkaput. Nem sokkal később pedig az ellenoldalon Rooney ügyetlenkedett el egy ziccert.

A hosszabbításban Gerrard még egyenlíthetett volna, ám a csapatkapitány szabadrúgása elkerülte a kaput - nyert az MU.

Liverpool 0 - 1 Manchester United
Premier League, 17. forduló

Liverpool: Reina; Arbeloa, Hyypia, Carragher, Riise (Aurelio, 80); Benayoun, Gerrard, Mascherano, Kewell (Babel, 66); Kuyt (Crouch, 73), Torres.
Nem lépett pályára: Itandje, Lucas.

Manchester United: Van der Sar; Brown, Ferdinand, Vidic, Evra; Ronaldo, Hargreaves, Anderson (O'Shea, 90), Giggs; Rooney, Tevez (Carrick, 83).
Nem lépett pályára:Kuszczak, Fletcher, Saha.